Uudised ja

pressiteated

Uudised 28.05.2024

Repligen Corporation avas Jüri Tehnopargis uue büroo- ja tootmishoone

USA biotehnoloogia lipulaev Repligen Corporation (NASDAQ:RGEN ) on avanud Jüri Tehnopargis uue, 12 miljonit eurot maksva büroo- ja tootmishoone, mis ühtlasi toimib ka Euroopa ja Aasia turgude teeninduskeskusena. See oluline samm kinnitab ettevõtte pühendumust biotehnoloogia protsessiseadmete arendusele ja tootmisele.

Uues hoones on loodud kaasaegsed tingimused koostetootmiseks, seadmete testimiseks, laotoiminguteks, kontoritööks, teadus- ja arendustegevuseks ning laboritööks. Eestis disainitud ja valmistatud seadmeid kasutatakse biotehnoloogia ja farmaatsiatööstuse ettevõtete poolt kriitiliste ravimite valmistamiseks üle maailma, sealhulgas USAs, Euroopas ja Aasias.

Enam kui 7500 ruutmeetri suuruse ehitise rajamine nõudis investeeringuid 12 miljoni euro ulatuses ning see pakub tulevikus tööd ligikaudu 200 inimesele.

Ehituse projekteerija ja peatöövõtja oli Ehitusfirma Rand & Tuulberg AS ning projekti juhtis Joonas Matteus. Hoone arhitekt oli Kati Haki (Rovin OÜ) ja sisearhitektuursete lahenduste autoriks AERIS.